Jan Puchała: Liczę na około 80 mln złotych z funduszy unijnych

Jan Puchała: Liczę na około 80 mln złotych z funduszy unijnych

– Chcemy pozyskać pieniądze na pompy cieplne, panele fotowoltaiczne, oczyszczalnię ścieków i stacje uzdatniania wody. Liczę na około 30 mln złotych z funduszy unijnych na budowę basenów geotermalnych w Porębie wielkiej – powiedział portalowi samorzad.pb.pl Jan Puchała, Starosta Limanowski.

Budowa basenów geotermalnych ma kosztować w sumie ok 80 mln złotych. 

Głównym udziałowcem spółki jest Starostwo Powiatowe w Limanowej – ma około 60 proc. udziałów wartych ponad 2 mln zł. Pozostałe należą do gminy Niedźwiedź, w której leży Poręba Wielka, oraz do gminy i miasta Mszana Dolna. Na początku października odbyło się zgromadzenie wspólników i zarządu spółki w sprawie planów inwestycyjnych.

– Zarząd i wspólnicy pracują nad ostateczną wersją postępowania w sprawie wyłonienia partnera zewnętrznego – informuje prezes GWT Andrzej Mazur. Przekonuje, że potencjał jest ogromny. Walory przedsięwzięcia może długo wymieniać: baseny z widokiem na górskie pasma Gorczańskiego Parku Narodowego, lecznicze właściwości solanki – wyjątkowe, bo z wysoką zawartością korzystnych dla zdrowia minerałów.

Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ

Zobacz również