Łukowica. Zaatakowali 15-latka paralizatorem i zabrali mu pieniądze

Łukowica. Zaatakowali 15-latka paralizatorem i zabrali mu pieniądze

Policjanci z Limanowej zatrzymali dwóch nastolatków, mieszkańców łącka, którzy zaatakowali 15-latka w centrum Łukowicy.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 18.00. Na posterunek policji w Łukowicy przyszedł 15-latek, który poinformował dyżurującego dzielnicowego, że przed chwilą w centrum Łukowicy zaczepiło go dwóch nastolatków, którzy grożąc użyciem paralizatora zabrali mu kilkanaście złotych.

– Informacja o całym zajściu trafiła do dyżurnego KP w Limanowej, który zadysponował w tamten rejon patrole – mówi Stanisłąw Piegza, rzecznik KPP w Limanowej.

Policjanci zabrali do radiowozu 15-latka i wspólnie z nim patrolowali rejon Łukowicy. W pewnym momencie napadnięty nastolatek rozpoznał napastników, którzy zostali zatrzymani. Okazali się nimi 15 i 17-latek, mieszkańcy gminy Łącko. Mieli przy sobie paralizator i zabrane 15 latkowi pieniądze – dodaje S. Piegza.

Po czynnościach wyjaśniających młodszy z napastników został zwolniony, natomiast 17-latek trafił do aresztu Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

 15-latek za swoje postępowanie odpowie przed Sądem ds. Rodziny i Nieletnich, pełnoletnim zajmie się sąd. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

Zobacz również