Rozgrywki limanowskiej "A" klasy w cieniu tragedii na boisku w Mszanie Górnej

W takich chwilach, trudno cokolwiek napisać. Dramatyczne wydarzenia na boisku w Mszanie Górnej, całkiem przesłoniły radość z piłkarskich wydarzeń. Śmierć na boisku zdarza się bardzo rzadko.

Niestety tym razem trafiło się to limanowskiemu środowisku futbolowemu. W czerwcu 2003 roku w czasie Pucharu Konfederacji, podczas półfinałowego spotkania Kamerun – Kolumbia na zawał serca zmarł Marc – Vivien Foe. Był jedną z legend „Nieposkromionych Lwów”.  W styczniu 2004 roku podczas meczu ligi portugalskiej Victorii Guimaraes z Benficą Lizbona, zmarł reprezentant Węgier Miklos Feher. Powodem była arytmia serca. Adam Szubryt z LKS Mordarka nie był tak znanym piłkarzem, ale niestety trafił na tą samą listę… Bardzo to przykre…

Zdecydowanie wiadomości z „A” klasowych boisk, zostały zdominowane przez smutną i bolesną informację z Mszany Górnej. Na piłkarskim „posterunku” odszedł z tego świata zawodnik LKS Mordarka Adam Szubryt…  Wydarzenie to zszokowało nie tylko limanowski światek piłkarski. Pogrzeb śp. Adama Szubryta odbędzie się w środę 21 października o godz. 13:00 w Mordarce.

Wyniki 10 kolejki limanowskiej kl. „A” (18 październik, niedziela)

Stradomka Skrzydlna – LKS Rupniów 0:0

Zenit Kasinka Mała – Krokus Przyszowa 4:3 (3:1) bramki dla Kasinki Małej: J. Haras 2 (21, 85), Juszczak (13), Bolisęga (30)

Uran Łukowica – Orkan Niedźwiedź 1:4 (1:1)

Witów Mszana Górna – LKS Mordarka mecz przerwany w 30 minucie przy stanie 1:0 dla Witowa, z powodu zasłabnięcia zawodnika z Mordarki

Zalesianka Zalesie – Laskovia Laskowa 2:0 (1:0)

Gorce Kamienica – pauza.

W wyniku weryfikacji meczu 9 kolejki z 11 pażdziernika LKS Rupniów – Uran Łukowica (wynik na boisku 1:0), Wydział Dyscypliny Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej postanowił przyznać walkower 3:0 na korzyść Urana Łukowica

Uzasadnienie: Wpisanie do protokołu przez LKS Rupniów zawodnika pod innym nazwiskiem i nie zgłoszenie się do konfrontacji po zakończeniu zawodów.

Rundę jesienną w klasie „B”, zakończył zaległy mecz pomiędzy Jaworzanką a Wierchami Pasierbiec. Zwycięstwo pozwoliło spadkowiczowi z klasy „A”, na przesunięcie się na czwartą lokatę na półmetku rozgrywek. Do lidera (Ostra Olszówka/Raba Niżna) wczorajsi zwycięzcy tracą sześć „oczek”.

Zaległy mecz z 1 kolejki limanowskiej kl. „B” (18 październik, niedziela)

Jaworzanka Jaworzna – Wierchy Pasierbiec 3:0 (2:0).

Tekst: Rafał Kubowicz.