Tymbark. Dawał "stówę" policjantom, ale Ci odmówili

Tymbark. Dawał "stówę" policjantom, ale Ci odmówili

Wczoraj na komisariat policji policji w Tymbarku trafił 52-letni mężczyzna. Był pijany. Zaoferował 100 złotych policjantom, aby Ci nie odwozili go izby wytrzeźwień.

Wczoraj po godzinie 13.00 do Komisariatu Policji w Tymbarku tamtejsi funkcjonariusze przywieźli z interwencji nietrzeźwego 52-latka (2.2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu), który widząc, że jego wysiłki spełzają na niczym by przekonać policjantów aby nie odwozili go do  Izby Wytrzeźwień sięgnął po ostateczny środek perswazji i wręczył funkcjonariuszom 100 zł aby jednak nie zawozili go do wytrzeźwienia.

– W tej kwocie mieścił się jeszcze dowóz radiowozem na przystanek aby 52-latek mógł wrócić do domu, gdzie samotnie zamieszkuje – relacjonuje przebieg zdarzeń Stanisław Piegza, rzecznik KPP w Limanowej.

Zamiary mężczyzny jednak spełzły na niczym, bo policjanci zabezpieczyli banknot i przetransportowali nietrzeźwego do izby wytrzeźwień w Nowym Sączu – dodaje S. Piegza.

Gdy mężczyzna wytrzeźwieje usłyszy zarzuty dotyczące udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom Policji za co może grozić kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. 

Zobacz również