W "A" klasie na czele Zalesianka. W "B" klasie mistrzem jesieni Ostra Olszówka

W "A" klasie na czele Zalesianka. W "B" klasie mistrzem jesieni Ostra Olszówka

Po dziewiątej serii spotkań limanowskiej kl. „A” na pozycji lidera umocnili się piłkarze Zalesianki po pewnym 3:0 nad LKS Mordarka.

Drugi w tabeli Zenit Kasinka Mała traci 5 punktów. Zawodnicy prezesa Lisa, przywieźli 1 pkt z „gorącego” terenu w Laskowej (2:2). Bardzo emocjonujący mecz rozegrano na boisku w Porębie Wielkiej. Miejscowy Orkan zmierzył się z Witowem Mszana Górna i przegrał 2:4. Ciekawostką był fakt iż 3 bramki padły z rzutów karnych.

Zamykający tabelę Uran Łukowica, próbował zdobyć punkty w Rupniowie. Niestety skończyło się na kolejnej porażce, tym razem minimalne 0:1. W ostatnim meczu, Krokus Przyszowa „wypunktował” Gorce Kamienica 5:2.   

 

Wyniki 9 kolejki limanowskiej kl. „A” (11 październik, niedziela)

 Laskovia Laskowa – Zenit Kasinka Mała 2:2 (0:1)

Krokus Przyszowa – Gorce Kamienica 5:2 (2:1)

 LKS Mordarka – Zalesianka Zalesie 0:3 (0:2)

 Orkan Niedźwiedź – Witów Mszana Górna 2:4 (1:1)

LKS Rupniów – Uran Łukowica 1:0 (1:0)

 Pauzowała Stradomka Skrzydlna.

 Dosyć niespodziewanie i szybko, zakończyła się runda jesienna w limanowskiej kl. „B”. Zaledwie siedem kolejek wystarczyło żeby zapadły rozstrzygnięcia pierwszej części rozgrywek. Mistrzem jesieni została drużyna Ostra Olszówka/Raba Niżna, „demolująca” w ostatniej kolejce Wierchy Pasierbiec 7:1.

Druga lokata dla Słomki Siekierczyna, która pozycję za liderem przypieczętowała zwycięstwem 5:3 nad Jaworzanką. Nietypowa sytuacja miała miejsce przed meczem Starówki z Nowym Rybiem. Otóż gospodarze mieli nieważne karty zdrowia.

Mecz się nie odbył, a Wydział Gier Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej przyzna gościom walkower 3:0. Ostatnim akordem jesieni będzie zaległy mecz (z 1 kolejki), rozegrany w niedzielę 18 października, pomiędzy Wierchami a Jaworzanką. Ostateczny wynik tego spotkania, nie będzie miał żadnego wpływu na czołówkę tabeli po rundzie jesiennej.    

 

Wyniki 7 kolejki limanowskiej kl. „B” (11 październik, niedziela)

Słomka Siekierczyna – Jaworzanka Jaworzna 5:3 (2:1)

Starówka Stara Wieś – LKS Nowe Rybie 0:3 v.o (brak ważnych kart zdrowia gospodarzy)

Płomień II Limanowa – KS Tymbark II 5:1 (2:0)

Ostra Olszówka/Raba Niżna – Wierchy Pasierbiec 7:1 (5:1).

Tekst.: Rafał Kubowicz

Fot.:archiwum Zalesianki

Zobacz również