W "A" klasie wyrównana walka o awans. Remis Ostrej z Jaworzną w "B" klasie

W "A" klasie wyrównana walka o awans. Remis Ostrej z Jaworzną w "B" klasie

Po rozegraniu ośmiu kolejek limanowskiej kl. „A”, sytuacja w „czubie” tabeli jest zagmatwana. Prowadzi Zalesianka, ale przynajmniej sześć innych drużyn ma szanse na awans.

Zaskakująco wysokie miejsce w tabeli, zważywszy na problemy organizacyjne, zajmuje Zenit Kasinka Mała. Drużyna z gminy Mszana Dolna w ostatniej kolejce pokonała Mordarkę 2:1 i awansowała na drugie miejsce w tabeli. Także dzielnie poczyna sobie Witów Mszana Górna, który odprawił z bagażem trzech goli, rewelację początku sezonu z Rupniowa. Konsekwentnie punkty gromadzą piłkarze Stradomki Skrzydlna. W tej serii spotkań zawodnicy prezesa Pazdura pokonali na wyjeździe 3:1, outsidera z Łukowicy. Warto zwrócić uwagę na wysokie zwycięstwo (4:1), Gorców Kamienica nad Laskovią.   

Wyniki 8 kolejki limanowskiej kl. „A” (4 październik, niedziela)

 Zalesianka Zalesie – Orkan Niedźwiedź 2:2 (1:0)

Witów Mszana Górna – LKS Rupniów 3:0 (1:0)

 Gorce Kamienica – Laskovia Laskowa 4:1 (1:1)

 Zenit Kasinka Mała – LKS Mordarka 2:1 (0:1)

Uran Łukowica – Stradomka Skrzydlna 1:3 (1:0)

W tej kolejce pauzowała drużyna Krokusa Przyszowa.

Szósta seria spotkań limanowskiej kl. „B”, przyniosła remis w najciekawszym spotkaniu tego weekendu. W Jaworznej mierzyli się spadkowicz z kl. „A”, oraz na chwilę obecną główny kandydat do awansu – Ostra Olszówka/Raba Niżna. Do przerwy goście zdemolowali gospodarzy 4:1. Wydawało się że 3 punkty pojadą do zachodniej części powiatu limanowskiego! Nic z tego! Ambitni i waleczni piłkarze z Jaworznej doprowadzili do wyrównania!!! Ostateczny wynik tego emocjonującego spotkania 4:4. W pozostałych spotkaniach komplety punktów zgarniali faworyci.

Wyniki 6 kolejki limanowskiej kl. „B” (4 październik, niedziela)

Jaworzanka Jaworzna – Ostra Olszówka/Raba Niżna 4:4 (1:4)

Starówka Stara Wieś – Słomka Siekierczyna 1:6 (0:3)

Płomień II Limanowa – Wierchy Pasierbiec 2:0 (1:0)

KS Tymbark II – LKS Nowe Rybie 1:5 (1:0).

Tekst: Rafał Kubowicz

Zobacz również