Walijczycy z Mszany Dolnej najlepsi na Mini Pucharze Świata w Rugby

Walijczycy z Mszany Dolnej najlepsi na  Mini Pucharze Świata w Rugby

We wtorek w Warszawie odbył się Turniej Rugby Tag "Mini Puchar Świata". Dobrze w tych zawodach spisali się młodzi rugbyści z Kasinki Małej, którzy tryumfowali w tych zawodach. W imprezie udział brała również uczniowie z Lubomierza.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się bowiem w tym dniu Turniej Rugby Tag „Mini Puchar Świata”. 20 najlepszych drużyn szkolnych z całej Polski wylosowało nazwę państwa uczestniczącego w Pucharze Świata i zostało podzielonych na cztery grupy eliminacyjne. Wszystko zgodnie z regułami, jak na prawdziwym Pucharze Świata, który właśnie odbywa się w Anglii, lecz w formule bezkontaktowej Rugby Tag.

Zwyciężyli Walijczycy, których barwy reprezentowała Szkoła podstawowa nr 1 z Kasinki Małej, pokonując w finale 4:2 drużynę Kanady, barwy której przybrała szkoła z Lubnia. Bardzo dobrze spisała się również Szkoła Podstawowa nr 2 z Lubomierza, która na turnieju reprezentowała Japonię i pewnie wygrała 4 mecze w fazie grupowej. Niestety w ćwierćfinale musiała uznać wyższość Anglików z Czeczewa.

Składy finalistów:
Walia: Jakub Kotarba, Oliwia Myszogląd, Julita Szczypka, Karolina Szczęsnowska, Krystian Cieżak, Weronika Stożek, Kacper Kozak, Dawid Boduch, Dawid Szczypka, Konrad Gruszkowski, trener- Łukasz Szlachetka
Kanada: Marlena Zięba, Julia Druzgała, Marta Morus, Bartłomiej Cholewa, Sebastian Świętek, Jakub Muniak, Damian Widzisz, Wiktor Widzisz, Artur Firek, Piotr Warzecha, trener- Anna Surówka.

Klasyfikacja końcowa „Mini Pucharu Świata”
1.Walia  (SP Kasinka Mała)
2.Kanada (SP Lubień)
3.Tonga  (SP nr 54 Łódź)
4.Anglia  (SP Czeczewo)
5­-8 Szkocja (SP nr 58 Łódź)
      Namibia (SP nr 1 Kurowice)
      Francja (SP nr 52 Częstochowa)
     Japonia (SP nr 2 Lubomierz).

Źródło:UG Mszana Dolna

Zobacz również