Zmarł Bogdan Chruścicki wielki fan talentu Justyny Kowalczyk. Królowej Śniegu

Zmarł Bogdan Chruścicki wielki fan talentu Justyny Kowalczyk. Królowej Śniegu

Dzisiaj zmarł Bogdan Chruścicki, dziennikarz sportowy. Był znany z komentowania skoków i biegów narciarskich. To właśnie On napisał książkę "Justyna Kowalczyk. Królowa Śniegu", w której opisał prywatne i sportowe życiu narciarki z Kasiny Wielkiej.

Bogdan Chruścicki pracował w stacji telewizyjnej Eurosport. Jego głos znali wszyscy fani sportów zimowych. Zresztą On sam był wilekim fanem Justyny Kowalczyk, której kibicował od zawsze. napisał nawet o narciarce z Kasiny Wielkiej książkę  „Justyna Kowalczyk. Królowa Śniegu”, w której w niezwykle osobisty sposób pisze o jej prywatnym i sportowym życiu. Wszystko utrzymane jest w charakterystycznym stylu jego komentarza sportowego: czytając, widzimy biegnące zawodniczki, słyszymy skrzypienie śniegu pod ich nartami i okrzyki radości po odniesionych zwycięstwach.

Miał również okazję być w Kasinie Wielkiej w 2008 roku, kiedy cała społeczność tej miejscowości wraz z władzami Gminy Mszana Dolna dziękowała Justynie Kowalczyk za jej sportowe sukcesy. Wtedy były one początkiem jej wielkiej kariery narciarskiej.

Jak donoszą media – Bogdan Chruścicki zmarł w piątek rano w Warszawie, w szpitalu przy ulicy Banacha, w dniu swoich 69 urodzin. Trafił tam miesiąc temu po ataku padaczki i prawdopodobnym uszkodzeniu mózgu. Był w bardzo ciężkim stanie. Przez ostatnie dwa tygodnie leżał w stanie śpiączki farmakologicznej.

Tekst i fot.: Rafał Kubowicz

Zobacz również