Bieg Niepodległościowy i przysięga Strzelców. Program uroczystości 11 listopada w Mszanie Dolnej

Bieg Niepodległościowy i przysięga Strzelców. Program  uroczystości 11 listopada w Mszanie Dolnej

Bieg Niepodległościowy, Msza Święta i przysięga członków Stowarzyszenia Strzeleckiego „Strzelec” na rynku. To najważniejsze punkty programu uroczystości 11 listopada, które będą obchodzili mieszkańcy Mszany Dolnej.

Zapraszamy serdecznie do wspólnego dziękczynienia za 97 lat niepodległości naszej Ojczyzny 11 listopada o godz. 15.00 w kościele św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej Mieszkańcy Miasta i Gminy Mszana Dolna podczas dziękczynnej Mszy św. dziękować będą Bożej Opatrzności za wolność i niepodległość Polski – czytamy na stronie UM Mszana Dolna.

Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież ze swoimi nauczycielami niech nasza obecność będzie wyrazem głębokiego patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.
Zwracamy się z gorącą prośbą do dyrektorów szkół, organizacji i instytucji działających w naszym mieście i na terenie gminy o udział w uroczystościach ze swoimi sztandarami.

Spotykamy się o godz. 14.00 na Rynku, gdzie swoją przysięgę złożą członkowie Stowarzyszenia Strzeleckiego „Strzelec”.
Przed uroczystym przemarszem do kościoła złożymy wieńce na mogiłach tych, którzy oddali swoje życie za niepodległość naszej Ojczyzny. 

W przypadku deszczu prosimy poczty sztandarowe o zgromadzenie się przed Mszą już w kościele. 

Po mszy św. prosimy by poczty sztandarowe w uroczystym szyku przeszły z powrotem na Rynek – zakończymy tam oficjalną część uroczystości niepodległościowych.

O godz. 17.00 w parku miejskim odbędzie się otwarty Bieg Niepodległościowy – zachęcamy do udziału.

Zobacz również