Galeria Sztuki w Limanowej. Wystawy prac Magdaleny Bubuli

Galeria Sztuki w Limanowej.  Wystawy prac Magdaleny Bubuli

Galeria Sztuki w Limanowej zaprasza na wernisaż wystawy prac Magdaleny Bubuli pt. „EXIT”. Odbędzie się on 6 listopada o godzinie 17.00. W trakcie m.in. koncert chillout duetu Mad Fiddle (skrzypce elektryczne) & Uche (dj). Wstęp wolny.

„Czy niczego nie dostrzegasz? A raczej, czy dostrzegasz brak czegoś, co by można było dostrzec?” – te słowa, autorstwa niejakiego Jack’a Sparrowa, stanowią motto wystawy. Trudno o trafniejsze w odniesieniu do szerokiej od strony tematycznej i technicznej, ale jednoznacznej pod względem profesjonalizmu i talentu, wystawy autorki.

Magdalena Bubula (Sienkiewicz). Urodzona w 1975 roku w Siedlcach na Mazowszu.  Oprócz malarstwa sztalugowego tworzy ołówkiem, grafiki tuszem, pastele i wieloformatowe murale.  Artystka gości w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej po raz drugi. Przy okazji pierwszej wystawy w 2014 roku zaprezentowała szeroki przekrój swoich prac tworzonych w różnych technikach – ołówkiem, suchymi pastelami, grafiki tuszem oraz malarstwo sztalugowe  – głownie portrety, akty, ale również kwiaty oraz abstrakcje. Prace których nie dało się zaprezentować w Galerii to wielkoformatowe murale.

Obecna wystawa EXIT to odejście od tematyki poprzednich lat i skupienie się między innymi na temacie absurdu i zachwiania wielkości rzeczywistych wymiarów przedmiotów. Widoczna jest zmiana jaka zaszła w artystce podczas ostatnich miesięcy. Pojawia się nowy styl i nowe wrażenia artystyczne dla odbiorców. Obrazy które są owocem tego czasu – nigdzie dotychczas nie były prezentowane – doczekały się teraz momentu by ujrzeć światło dzienne.

Wernisaż wystawy odbędzie się 6 listopada 2015 roku o godz 17:00.  Będzie to też okazja do wysłuchania koncertu  chillout duetu Mad Fiddle (skrzypce elektryczne) & Uche (Dj), który uświetni ten wieczór oraz do rozmów o sztuce kreacji, z artystką i nie tylko.

Artystka wystawę dedykuje swoim rodzicom. Tacie, bez którego ta wielka przygoda nigdy by się nie zaczęła i Mamie za wsparcie i podziw, który jest wielkim motorem kolejnych działań.

Zobacz również