IX Zagórzańskie Spotkania Chórów "Laudate Dominum"

IX Zagórzańskie Spotkania Chórów "Laudate Dominum"

Miłość do muzyki, prezentacja dorobku artystycznego i wymiana doświadczeń to główne cele IX Zagórzańskich Spotkaniach Chórów "Laudate Dominum". Zakończyło się ono w minioną niedzielę w Parafii Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej.

Zamierzeniem organizatorów było organizowanie naprzemiennie przeglądów raz w jednym, raz w drugim mszańskim kościele. Tym razem wypadło drugi raz na Boże Miłosierdzie, dlatego, że za tydzień, „u Michała” – w święto patronki chórów swój jublieusz 70-lecia powstania hucznie obchodzić będzie Chór Męski im. Ks. Józefa Hajduka.  Już dziś serdecznie zapraszamy!

W tym roku organizatorzy zaprosili dziesięć chórów z naszej okolicy, w tym trzy grupy z naszego miasta. Pierwszy występ należał do „gospodarzy” czyli Chóru Parafii Miłosierdzia Bożego. Chór założony w 2009 roku  zapewnia oprawę uroczystości parafialnych, ważnym elementem ich działalności jest corocznego śpiewu Akatystu ku czi Najświętszej Marii Panny.

Grupa pracuje nad repertuarem z Mariuszem Klimkiem, który poza dyrygenturą jest również tutejszym organistą. Swój debiut na przeglądzie z wielkimi obawami przeżyli rok temu, a w tym roku mieliśmy okazję usłyszeć cztery utwory: „Pieśń o zmartwychwstaniu umarłych”,  „Podnieś mnie Jezu, „Ave Verum Corpus” oraz hymn Światowych Dni Młodzieży „Błogosławnieni miłosierni”. Chór, który od samego początku pojawia się na przeglądzie jest Chór „Oremus” z Niedźwiedzia.

Chór mieszany z parafii św. Sebastiana pod batutą siostry Teresy Boczar poza interpretacją trzech pieśni „Dotyk twej dłoni”, „Z wieży kościelnej” oraz „Nie lękaj się” – swój występ zakończył fenomenalnym wykonaniem „Roty”, przypomninając niedawne uroczystości Święta Niepodległości.

Współorganizatorami IX Zagórzańskich Spotkań Chórów „Laudate Dominum” w Mszanie Dolnej byli: Powiat Limanowski, Urząd Miasta w Mszanie Dolnej, Parafia Miłosierdzia Bożego oraz Miejski Ośrodek Kultury.

Źródło: UM Mszana Dolna

Zobacz również