Jubileusz 30 lat działalności Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej

Jubileusz 30 lat działalności Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej

Piłkarze, działacze, trenerzy i sędziowie spotkali się na uroczystej gali jubileuszowej z okazji 30 lat działalności Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej.

Podczas uroczystości jubileuszowej działacze piłkarscy zostali uhonorowani odznaczeniami ministerialnymi.

Minister Sportu i Turystki przyznał złotą oznakę „Za zasługi dla sportu” dla Stanisława Struga. Srebrne odznaki otrzymali: Henryk Pazdur i Stanisław Piegza. Brązowe trafiły do Jana Gancarczyka, Antoniego Kalety, Józefa Króla, Mariusza Króla, Andrzeja Malinowskiego, Stanisława Olesiaka i Władysława Szczypki.

Związkowe wręczał Ryszard Niemiec, prezes MZPN. 

Srebrne odznaki Honorowe Polskiego Związku Piłki Nożnej otrzymali: Jarosław Majeran, Stefan Opoka, Józef Orzeł, Jan Szymański, i Wiesław Wójtowicz.

Brązowe odznaki: Andrzej Bargieł, Tadeusz Lis, Franciszek Mrózek, Zbigniew Twaróg. 

Uchwałą Prezydium Zarządu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Nowym Sączu za szczególny wkład w rozwój piłkarstwa na Sądecczyźnie przyznano godność Ambasadora Futbolu Nowosądeckiego dla Stanisława Białonia, Prezesa LKS „Witów” Mszana Górna. 

Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Nowym Sączu przyznał Złotą Honorową Odznakę OZPN Nowy Sącz za działalność na rzecz Związki Piłki Nożnej dla Rafała Kubowicza z klubu LKS Śnieżnica.

Zarząd  Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej w Limanowej przyznał medale jubileuszowe 30-lecia Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej dla wszystkich zaproszonych gości.

 

Decyzja o utworzeniu w Limanowej Delegatury OZPN w Nowym Sączu zapadła w 1984 roku. Był, to kamień milowy w rozwoju piłki nożnej na limanowszczyźnie. Powstanie struktury organizacyjnej umożliwiło rozpoczęcie działalności wielu klubom piłkarskim. Powstała również infrastruktura, a więc przede wszystkim boiska i stadiony piłkarskie. Te które już były w ciągu tych lat dzięki pomocy i aktywności samorządowców zostały zmodernizowane. Tą historię wszystkim zgromadzonym przypomniał Stanisław Strug – od początku powstania zawiadujący LPPN. 

Dlatego też władze MZPN przyznały również Mecenasa Futbolu Małopolski byłym i obecnym samorządowcom: Markowi Czeczótce, Adamowi i Barbarze Czepielom, Władysławowi Sadowskiemu, Pawłowi Stawarzowi, Benedyktowi Węgrzynowi i Bolesławowi Żabie.

Dzisiaj na limanowszczyźnie działa 29 klubów piłkarskich oraz 4 akademie piłkarskie. W rozgrywkach sezonu 2015/2016, które organizuje LPPN udział bierze 99 drużyn we wszystkich kategoriach wiekowych od seniorów – po tych najmłodszych piłkarzy, czyli skrzatów.

7 drużyn startuje w na poziomie ligi okręgowej. KS z Tymbarku, to jak na chwilę obecną najwyżej sklasyfikowana drużyna z limanowszczyzny. Informacje na temat działalności klubów piłkarskich można znaleźć w zaprezentowanej przez Józefa Króla – podczas jubileuszu książki zatytułowanej „LPPN – Jubileusz 30-lecia”. 

Listy gratulacyjne na ręce prezesa podokręgu Stanisława Struga składali również przedstawiciele okręgowych związków zrzeszeni w MZPN, władze powiatu i samorządowcy. Gratulacje przesłał również Zbigniew Boniek – prezes PZPN.

Zobacz również