Karny zdecydował w meczu z Kobylanką. Limanovia wciąż niepokonana

W klasie „okręgowej” mistrzem półmetka okazała się Limanovia. Niedawny II-ligowiec wyraźnie odjechał konkurencji. Jednak w sobotnie popołudnie, limanowianie napotkali niespodziewany opór.

Goście z Kobylanki, przyjechali w roli „chłopców do bicia”, a niewiele zabrakło do niespodzianki w postaci remisu. Dopiero rzut karny, wykorzystany przez Czaję, zapewnił liderowi pełną pulę.

Wysokie zwycięstwo 4:1 odniósł Płomień. Goście z Ujanowic, co prawda do przerwy prowadzili 1:0, ale „nawałnicy” z drugiej części spotkania nie byli w stanie przetrwać. Szczyrzycki Orkan był zdecydowanym faworytem w konfrontacji z outsiderem z Mszany Dolnej. Gospodarze planowo zainkasowali 3 punkty, dzięki trafieniom: Limanówki, Wójsa oraz Kruczka.

Duże emocje w Słopnicach, a głównym bohaterem był Kamil Śliwa. Dzięki jego trafieniom z ostatnich minut spotkania, Sokół nie tylko pokonał Helenę Nowy Sącz 3:1, ale przede wszystkim awansował ma pozycję wicelidera tabeli. Cenne wyjazdowe zwycięstwo 2:1, odniosła Olimpia Pisarzowa. Pojedynki z Łososiem Łososina Dolna, do lekkich nie należą. Tak było i tym razem. Walka, emocje, wysoki poziom sportowy oraz …szczęśliwe zakończenie – pozwalają na awans w górne rejony tabeli.

Wyniki 13 kolejki ligi okręgowej (31 października, sobota)

Limanovia Limanowa – LKS Kobylanka 2:1 (1:0) bramki dla Limanovii: K. Kurczab (33) z karnego, M. Czaja (80) z karnego

Płomień Limanowa – AKS Ujanowice 4:1 (0:1) bramki dla Płomienia: K. Koza 2 (55, 77), T. Łątka 2 (58, 65), bramka dla AKS: Daniel Pławecki (35)

Orkan Szczyrzyc – Turbacz Mszana Dolna 3:1 (1:1) bramki dla Orkana: Limanówka (19), K. Wójs (61), Kruczek (81), bramka dla Turbacza: Wacławik (45)

Sokół Słopnice – Helena Nowy Sącz 3:1 (1:0) bramki dla Sokoła: Kamil Śliwa 2 (81, 86), Kęska (39)

Łosoś Łososina Dolna – Olimpia Pisarzowa 1:2 (0:0) bramki dla Olimpii: Pociecha (61) z karnego, Zygmunt (77)

Jarmuta Szczawnica – Orkan Raba Wyżna 5:4 (2:1)

Huragan Waksmund – ULKS Korzenna 1:0 (0:0)

Ogniwo Piwniczna – Gród Podegrodzie 1:1 (1:1).

Tekst: Rafał Kubowicz