Limanowa. Uwaga na kieszonkowca, który grasuje na placu targowym

Limanowa. Uwaga na kieszonkowca, który grasuje na placu targowym

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek podczas zakupów na placu targowym w Limanowej. Coraz więcej osób zgłasza się, że zostali okradzeni właśnie w tym miejscu.

Wczoraj ok 9.00 rano w Limanowej na placu targowym przy ul. Kilińskiego okradziona została 62-letnia kobieta. Nieustalony sprawca wykorzystując jej nieuwagę z otwartej torebki zabrał portfel z pieniędzmi. Kobieta szacuje straty na ponad 600 zł.

– Co jakiś czas do naszej komendy zgłaszają się osoby okradzione w tamtym miejscu w podobny sposób – mówi Stanisław Piegza, rzecznik KPP w Limanowej.  

– Robiąc zakupy na palcu targowym i nie tylko tam, pamiętajmy, że wokół nas mogą znajdować się osoby, które – wykorzystując naszą nieuwagę i zaaferowanie zakupami – będą chciały nas okraść. Jeżeli jeszcze będziemy nosić portfel w otwartych torebkach, czy też zewnętrznych kieszeniach, to ułatwimy złodziejom działanie – dodaje S. Piegza.

Policja apeluje o to, aby gotówkę i wartościowe przedmioty – nosić w wewnętrznych kieszeniach, a jeżeli już musimy mieć torebkę to pod żadnym pozorem nie dopuszczajmy do tego aby była ona otwarta. Po każdych zakupach dokładnie sprawdźmy czy torebka jest zamknięta, czy kieszenie są zasunięte na zamek, takie postępowanie znacznie utrudni złodziejom kradzież, a wręcz ich zniechęci do niej.

Podczas oglądania towarów nie odkładajmy torebek, toreb z zakupami bo taka sytuacja to znakomita okazja do tego , aby ktoś – przez nas nie zauważony- podszedł
i zabrał  pozostawione przez nas rzeczy, czyli okradł nas.

Reagujmy w sytuacjach, gdy widzimy, że komuś obok nas dzieje się krzywda, wystarczy wtedy choćby głośny krzyk, który zapewne odstraszy potencjalnych złodziei i zaalarmuje osoby wokół nas aby uważały na swój dobytek.

Osoby, które zostały okradzione w tego typu sytuacjach prosimy aby zgłaszały się do jednostki policji informując o takim zdarzeniu, gdyż to pozwoli nam na dyslokowanie policjantów którzy będą monitorować określone rejony miasta, nie dopuszczając do podobnych sytuacji.   

                                                

Zobacz również