Mszana Dolna. Wybieram wolność…razem wygramy z dopalaczami

Mszana Dolna. Wybieram wolność…razem wygramy z dopalaczami

Wybieram wolność…razem wygramy z dopalaczami! … to motyw przewodni konferencji która odbyła się 26 listopada br. w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej.

Życie ludzkie to ciągłe pasmo problemów i kłopotów. Jesteśmy zmuszeni podejmować z nimi walkę, nie zawsze zwycięską. Ustawicznie narażamy się na stres i niepowodzenia. Zdarza się więc, że słabsze jednostki, sięgają po środki odurzające albo narkotyki. Stałe ich zażywanie prowadzi do uzależnienia. Statystyki podają, że coraz więcej ludzi ulega tym specyfikom. Niestety są to przeważnie młodzi ludzie.

Celem zorganizowanej konferencji było podniesienie świadomości na temat szkodliwości używek, w tym narkotyków, a także rozpowszechniających się w ostatnim czasie dopalaczy. Podczas spotkania przedstawione zostały rodzaje, sposoby działania, ale także konsekwencje stosowania używek.

Gościem specjalnym spotkania był asp. szt. Robert Bretner – funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, zajmujący się sprawami związanymi ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej, głównie w zakresie współpracy z Policją innych krajów: Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Norwegii i Czech. Od stycznia 2011 przedstawiciel Policji oddelegowany do Stałego Przedstawicielstwa Rzeczpospolitej Polskiej w Brukseli.

Aspirant Sztabowy przy komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Prywatnie, trener Polskiej Federacji OYAMA Karate w Krakowie, posiadający stopień mistrzowski 4 dan. Podczas prelekcji mówił na temat środków psychoaktywnych, a także na temat ich oddziaływania szczególnie na młody organizm.

Miłym akcentem była obecność Anny Potaczek, znanej z serialu W-11 Wydział Śledczy, która jednocześnie jest ambasadorem projektu Bezpieczniej na drogach Powitu Limanowskiego

Na zakończenie wszyscy przeszli na plac przed Szkołą by podziwiać ratowników z limanowskiego Auto Moto Klubu oraz Grupy Ratowniczej Rz Krakowa, udzielających pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadku, m.in. użycie nożyc hydraulicznych do wydobycia poszkodowanego z zakleszczonego pojazdu.

Źródło:powiat.limanowa.pl

Zobacz również