Uroczystości 11 listopada w Limanowej. Program

Uroczystości 11 listopada w Limanowej. Program

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości – obchodzone dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego. Władze Samorządowe Miasta Limanowa zapraszają do udziału w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w dniach 9, 10 i 11 listopada.

11 listopada to dla Polaków jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. W naszym kraju, w szkołach i nie tylko, przypominamy polski heroizm i patriotyzm, dzięki któremu Polska po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość.

Data 11 listopada skłania nas do przypomnienia losów Ojczyzny i do szacunku dla tych, którzy podjęli wyzwanie historii, potrafili wywalczyć, zorganizować i wreszcie obronić odrodzone państwo.

Zachęcamy do udziału w patriotycznych uroczystościach organizowanych na terenie naszego miasta. Niechaj to nasze wspólne świętowanie i obecność będzie hołdem wdzięczności i czci, złożonym bohaterom tamtych czasów – czytamy na stronie internetowej UM Limanowa.

O godz. 17.00   w Sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury, odbędzie się wspólny śpiew pieśni patriotycznych. Muzyczne spotkanie nosi tytuł: Patriotyczna Wieczornica „Wyśpiewać Niepodległość” – wspólny śpiew pieśni patriotycznych z udziałem przedszkolaków, uczniów szkół oraz limanowskich chórów oraz Zespołu Muzycznego Consonans.

Szczegóły obchodow znajdziecie na plakacie.

Zobacz również