Dobry start Emila Juszczaka na MŚ Super Enduro

Dobry start Emila Juszczaka na MŚ Super Enduro

Ponad 50 zawodników z 11 krajów rywalizowało ze sobą podczas I edycji Mistrzostw Świata Super Enduro, które odbyły się 5 grudnia 2015 r. w łódzkiej Atlas Arenie. Nie mogło wśród nich zabraknąć zawodnika JONIEC SHERCO TEAM Emila Juszczaka.

20-letni zawodnik, który pierwszy raz brał udział w imprezie takiej rangi, wystartował na nowym motorze SE300 firmy Sherco. Był jednym z niewielu Polaków konkurujących z najlepszymi zawodnikami z całego świata.  

Start w zawodach okazał się dużym sukcesem Emila Juszczaka. Po zaledwie 8 godzinach treningu na nowym motorze zajął on 9 miejsce w klasie Junior; był jedynym Polakiem w pierwszej dziesiątce. Kolejny start Emila w II edycji FIM Superenduro World Championship będzie miał miejsce 2 stycznia 2016 r. w Riese w Niemczech. Dwa tygodnie później wystartuje w zmaganiach we Włoszech.

Zawody w Łodzi to także pokaz nieprzeciętnych umiejętności Tadeusza „Taddy” Błażusiaka. Pomimo groźnych upadków, przez które w pierwszych minutach ostatniego wyścigu spadł na ostatnie 16 miejsce, nie poddał się i w pięknym stylu wywalczył 3 miejsce na podium. Polak, który w 2010 roku zdobył Puchar Świata w tej konkurencji, od 2011 jest nieprzerwanie najlepszy w mistrzostwach globu. 

 Źródło:joniec-team.pl

Zobacz również