Mszana Dolna. "Donos" na Burmistrza Kowalczyka bezzasadny

Mszana Dolna. "Donos" na Burmistrza Kowalczyka bezzasadny

Józef Kowalczyk, Burmistrz Mszany Dolnej przecierał oczy ze zdziwienia, kiedy czytał treść "donosu" jaka wpłynęła na ręce Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Nowym Sączu. Poszło o siłownie zamontowane w parku miejskim.

Józef Kowalczyk nie chciał zdradzić nazwisko osoby, której nie podoba się to, że siłownie zostały usytuowane wzdłuż alejki, która przecina park miejski na pół. Powinny być one zamontowane w innej części parku miejskiego, a mianowicie pod skarpą i nasypem kolejowym – sugeruje autor tegoż donosu .

– Musiałem specjalnie się tłumaczyć w tej sprawie pani konserwator Zabytków w Nowym Sączu, która podobnie jak i ja była zdziwiona treścią pisma – mówi Józef Kowalczyk, Burmistrz Mszany Dolnej. Z kolei z Urzędu Marszałkowskiego otrzymałem pismo, w którym nie stwierdzono, że montaż siłowni w jakikolwiek sposób naruszałby trwałość projektu sfinansowanego z pieniędzy unijnych Nie sądzę też abyśmy mieli je demontować, a wręcz odwrotnie myślę, że w przyszłości zamontujemy więcej takich urządzeń.

Przypomnijmy, że sześć siłowni wyprodukowała Spółdzielnia Pracy „Meblomet”. Cztery z nich zostały zamontowane w parku miejskim i dwa na stadionie KS Turbacz. Zostały one oddane do użytku pod koniec lipca tego roku. Zakup i ich montaż sfinansował mszański magistrat, który na ten cel wydał prawie 25 tys. złotych.

Fot:gorce24.pl

Zobacz również