Mszana Dolna. "Piernikowe chatki" cieszyły się dużą popularnością

Mszana Dolna. "Piernikowe chatki" cieszyły się dużą popularnością

Gorąca herbata, domowe wypieki, bogaty wybór świątecznych ozdób oraz miła atmosfera. Takie atrakcje czekały na uczestników pierwszego kiermaszu świątecznego, który odbył się w parafii pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej.

Pomysłodawcą kiermaszu był ks. Tomasz Stec, a organizatorami liderzy i wolontariusze Światowych Dni Młodzieży.

W to przedsięwzięcie zaangażowało się kilka grup, które mimo lodowatego wiatru, trwały przy swoich stoiskach od wczesnych godzin porannych. Panie z zespołu „Słomcanki” częstowały ciastami własnego wypieku. Koło Gospodyń z Kasinki Małej przygotowało pierniki oraz różnorodne stroiki świąteczne.

Schola z parafii pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej sprzedawała aniołki oraz inne ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci. Oaza z parafii pod wezwaniem Bożego Miłosierdzia w Mszanie Dolnej przygotowała kartki świąteczne, sianko na stół wigilijny oraz płyty z kolędami.

Swoje stoisko mieli również przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej „Remedium” w Tymbarku oraz Grupa Wolontariatu przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. inż. Józefa Marka w Mszanie Dolnej. Piernikowe chatki i inne bożonarodzeniowe  słodkości oferowały panie Helena Figura i Urszula Pajdzik, a także Janina i Natalia Kurzeja.

Nie zabrakło również regionalnych akcentów dzięki firmie „HaftHan” Józefy Hanuli. Podczas kiermaszu liderzy udzielali także informacji o możliwościach włączenia się w organizację Światowych Dni Młodzieży. 

Tekst: Monika Antosz-Grodzicka

Fot.: Dorota Mucha

Zobacz również