Pełnomocnik Janusza Potaczka ma być tak skuteczny jak jego poprzednik

Pełnomocnik Janusza Potaczka ma być tak skuteczny jak jego poprzednik

Od 1 stycznia 2016 roku Janusz Potaczek, będzie miał u swego boku nowego pełnomocnika. Prawą ręką Wójt Gminy Niedźwiedź ma zostać Rafał Rusnak, radny powiatu limanowskiego.

– Nie doszukiwałbym się w tej informacji żadnej sensacji – mówi krótko i zwięźle Janusz Potaczek, Wójt Gminy Niedźwiedź, który w minioną niedzielę odebrał kapelusz i tytuł „Najpopularniejszego Wójta i Burmistrza Małopolski”. Konkurs wśród swoich czytelników organizowała Gazeta Krakowska.

– Pan Rafał Rusnak będzie się u mojego boku uczył i nabierał doświadczenia samorządowego, którego nie ma. Liczę, że gdy od podstaw pozna tą pracę, to sam wyrobi sobie zdanie jak ten chleb smakuje – zaznacza Janusz Potaczek.

Rafał Rusnak ma być odpowiedzialny za finalizowanie kanalizacji w gminie. To zadanie, to tak na dobry początek. Ma być równie skuteczny na swoim stanowisku jak jego poprzednik. Decyzja o tym, że zostanie pełnomocnikiem Wójta Potaczka zapadła rok temu.

– Nie jest tajemnicą, że Pan Rusnak w wyborach na fotel wójta (dwukrotnie kandydował – przyp.red.) był moim kontrkandydatem. Dlatego po wyborach postanowiliśmy, że zostanie moim pełnomocnikiem. W przyszłości pewnie ma duże szanse zostać Wójtem Niedźwiedzia, ale jeszcze musi się uczyć. Ja mam trochę inne plany. Chciałbym zostać radnym powiatowym – tłumaczy Janusz Potaczek.

Janusz Potaczek, Wójt Gminy Niedźwiedź miał już u swgo boku doradcę. Był nim przez okres ponad dwóch lat Tadeusz Patalita, były Wójt Gminy Mszana Dolna.

Fot.UG Niedźwiedź

Zobacz również