Trzecie miejsce Justyny Kowalczyk w narciarskim maratonie „La Sgambeda”

Trzecie miejsce Justyny Kowalczyk w narciarskim maratonie „La Sgambeda”

Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce w narciarskim maratonie „La Sgambeda”, rozegranym we włoskim Livingo. Zwycięstwo w pierwszych zawodach z cyklu „Visma Ski Classics 2015/16”, odniosła Austriaczka czeskiego pochodzenia Katerina Smutna.

 Trasa biegu liczyła 24 kilometry. Pierwotnie zapowiadano 35 km, ale z względu na niewielka ilość śniegu, organizatorzy zdecydowali się na skrócenie dystansu. Ostatecznie zawodniczki pokonywały cztery pętle po sześć kilometrów, po sztucznie naśnieżonej trasie.

    Justyna cały czas biegła w czołówce, która ukształtowała się po kilkuset metrach. Nasza zawodniczka postanowiła dyktować tempo, meldując się za każdym razem na pierwszym miejscu punktów pomiarowych. Na finiszowych metrach, zapłaciła cenę za wielokilometrowe prowadzenie stawki, przegrywając finisz z dwoma konkurentkami. 

    Z cała pewnością po wczorajszym biegu łączonym w ramach Pucharu Świata w norweskim Lillehammer, dzisiejszy występ w „Visma Ski Classics”, napawa większym optymizmem. Następne starty zawodniczki pochodzącej z Kasiny Wielkiej, powinny wyglądać zdecydowanie lepiej.

   Wyniki maratonu „La Sgambeda” kobiet:

  1. Katerina Smutna (Austria) – Santander Team   1:01:47,7
  2. Britta Norgren (Szwecja) – Lager 157 Ski Team   str. 0,5 s.
  3. Justyna Kowalczyk (Polska) – Santander Team  str. 0,8 s.

 Tekst: Rafał Kubowicz

Zobacz również