XIII sesja Rady Miasta Mszana Dolna. Relacja

XIII sesja Rady Miasta Mszana Dolna. Relacja

Z 16 tysięcy do 32,5 tysiąca złotych mszański magistrat zwiększył swój udział w spółce GWT. Uchwalę w tej sprawie przyjęli radni na piątkowej sesji Rady Miasta Mszana Dolna. Obrady rozpoczęły się od dwóch miłych akcentów.

Najpierw z radnymi i burmistrzem miasta przywitał się nowy komendant KPP w Limanowej Dariusz Urbanik – później dokonań na niwie muzycznej Beacie Ogieli, uczennicy Gimnazjum nr 1 w Mszanie Dolnej – gratulowała Agnieszka Modrzejewska Potaczek – Przewodnicząca Rady Miasta i Józef Kowalczyk, Burmistrz Mszany Dolnej. 

Podczas XIII zwyczajnej sesji Rady Miasta radni podjęli szereg wiążących uchwał. te najważniejsze dotyczyły wysokości stawek podatku od nieruchomości, transportu i opłaty targowej, które nie uległy zmianie.

Józef Kowalczyk poinformował radnych o możliwości dodatkowych wpływów do budżetu miasta z tytułu nie zapłacenia podatku przez spółkę Górna Raba, która działa na terenie miasta. A chodzi o niemałe pieniądze mówił podczas sesji Józef Kowalczyk, Burmistrz Mszany Dolnej.

– Spółka Górna Raba ma dobre wyniki finansowej, nawet za dobre. Skoro stać ją na nadpłatę podatku dochodowego do Urzędu Skarbowego, to dlaczego ma być zwolniona w mieście z podatku.

Zobacz również