"GK": Prof. Lauterbach: limanowski szpital niewinny zakażenia

"GK": Prof. Lauterbach: limanowski szpital niewinny zakażenia

Wojewódzki konsultant w dziedzinie neonatologii skontrolował szpital po tym, jak cztery cztery noworodki trafiły do Prokocimia. Jeden zmarł.

Czworo dzieci z objawami zakażenia przetransportowano w ostatnich dniach do krakowskiego szpitala w Prokocimiu z oddziału noworodków Szpitala Powiatowego w Limanowej. – Jedno było w stanie skrajnie ciężkim i pomimo podjęcia natychmiastowego leczenia, zmarło – mówiła „Gazecie Krakowskiej” Natalia Adamska-Golińska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Pozostała trójka została już wyleczona i wypisana do domu. Wszyscy mamy tę bakterię Limanowski oddział noworodkowy w ubiegłym tygodniu skontrolował prof. Ryszard Lauterbach, konsultant wojewódzki w dziedzinie neonatologii. Uznał, że ze strony szpitala nie doszło do zaniedbań. Na oddziale nie stwierdził obecności bakterii (klebsiella pneumonie), którą wykryto u trojga noworodków. W organizmie czwartego dziecka tych bakterii nie było. 

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/9305920,prof-lauterbach-limanowski-szpital-niewinny-zakazenia,id,t.html

Zobacz również