II etap Tour de Ski: Justyna Kowalczyk wspięła się w "generalce"

W Lanzerheide rozegrano drugi etap kobiecego Tour de Ski. Bieg na 15 km techniką klasyczną ze startu wspólnego wygrała zdecydowanie Norweżka Therese Johaug. Justyna Kowalczyk zajęła 19 miejsce.

Rafał Kubowicz: Od samego startu ton rywalizacji nadawała Therese Johaug. Liderka Pucharu Świata ani przez moment nie oddała prowadzenia. Justyna przebijała się z 54 pozycji. Początkowo wydawało się że wskoczy nawet do pierwszej dziesiątki (po pięciu kilometrach była siódma). Potem gwałtownie zaczęła słabnąć, co wykorzystały rywalki. Ostatecznie zawodniczkę z Kasiny Wielkiej sklasyfikowano na 19 pozycji. Progres w stosunku do wczorajszego dnia został poczyniony, ale forma średnia. Być może kolejne starty dadzą więcej wiążących odpowiedzi.

Jutro kolejny etap, bieg pościgowy na 5 km techniką dowolną (godz.13:15).

15 km stylem klasycznym ze startu wspólnego – Lanzerheide (2 etap Tour de Ski)