Konkurs. Pomysł za 5 tys. złotych, czyli szansa na dotacje z FIO Małopolska Lokalnie

Konkurs. Pomysł za 5 tys. złotych, czyli szansa na dotacje z FIO Małopolska Lokalnie

Jeśli działasz na rzecz lokalnej społeczności i masz ciekawy pomysł, możesz zdobyć środki na jego realizację. Do 15 lutego 2016 roku można aplikować w III edycji konkursu FIO Małopolska Lokalnie i zdobyć 5.000 zł na realizację inicjatywy.

Wniosek o dotację mogą złożyć młode stażem organizacje pozarządowe lub trzy osoby tworzące grupę nieformalną, które chcą współpracować przy realizacji swojego przedsięwzięcia. Organizatorom zależy, aby pieniądze dotarły bezpośrednio do ludzi, którzy są najbardziej aktywni w swoich społecznościach i mają ciekawe pomysły. Konkurs ma wspierać ludzi, którzy podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

Konkurs prowadzony jest równolegle w 4 subregionach Małopolski. W naszym regionie konkurs organizuje Fundacja Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS z siedzibą w Wiśniowej. W dwóch minionych  edycjach konkursu dofinansowane zostały 303 projekty w różnych regionach Małopolski.

Lokalne konkursy grantowe skierowane są do początkujących animatorów inicjatyw lokalnych, którzy chcą zdobyć doświadczenie realizując mały projekt na rzecz swojej społeczności. W programie nie mają ograniczeń tematycznych, co procentuje ciekawymi pomysłami, bowiem pozwalamy ludziom składać wnioski na takie działania, jakie sami mają ochotę zrealizować i jakie są potrzebne w ich społecznościach- mówi Izabela Janczak-Bizoń z Fundacji ARTS.

W trakcie przygotowania do opracowania pierwszego projektu, można zainspirować się pomysłami, które otrzymały dofinansowanie poprzednich edycjach programu. Więcej informacji należy szukać na stronie www.malopolskalokalnie.pl

Program FIO Małopolska Lokalnie jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Zobacz również