"Majeranki" zagrały i zaśpiewały "u Św. Michała"

"Majeranki" zagrały i zaśpiewały "u Św. Michała"

W minioną niedzielę w kościele parafialnym pw. Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej zaśpiewał zespół regionalny "Majeranki " z Rabki.

Nie był to pierwszy wstęp tego zespołu w Mszanie Dolnej. W ubiegłym roku miał on okazję zagrać i zaśpiewać w parafii pw. Miłosierdzia Bożego.

Młodzi artyści zagrali i zaśpiewali nie tylko podczas Mszy Świętej. Zaprezentowali się także podczas kilkudziesięciominutowego koncertu, który odbył się tuż po zakończeniu nabożeństwa.

– Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez mieszkańców Mszany Dolnej – mówi Dorota Majerczyk, założycielka i jednocześnie kierownik zespołu. – Cieszę sie również z innego powodu. Zawsze tam, gdzie występujemy, coś po nas zostaje. Tak się składa, że nasz śpiew i muzyka inspiruje innych do działania. Mam nadzieję, że tak będzie również i w Mszanie Dolnej, że w niedługim czasie powstanie tam dziecięcy zespół regionalny – dodaje Dorota Majerczyk.

 „Majeranki” z repertuarem kolęd wystąpią w tym roku jeszcze trzykrotnie. Pod koniec lutego wybierają się do Ameryki Południowej.  W Peru wezmą udział w Światowym Festiwalu Folkloru.

Fot.: ks. Tomasz Stec, Wojtek Potaczek

Zobacz również