Poszła w ślady Justyny Kowalczyk, a teraz pojedzie do Lillehammer

Poszła w ślady Justyny Kowalczyk, a teraz pojedzie do Lillehammer

Jest zdolna i wśród swoich rówieśników nie ma sobie równych. Klaudia Kołodziej z Łętowego, utalentowana zawodniczka w biegach narciarskich zakwalifikowała się do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich (YOG), które odbędą się w Lillehammer.

Polskę w Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich (YOG), które odbędą się w Lillehammer wśród dziewcząt będzie reprezntować Klaudia Kołodziej z Łętowego, a wsród chłopców Mateusz Haratyk.

Zawodnicy Ci okazali się najlepsi w rankingu obejmującym dwa biegi w Memoriale 24 Padlych Hrdinov SNP w Szczyrbskim Plesie (5-6 stycznia 2016).

Zimowe igrzyska olimpijskie młodzieży rozpoczną się już 12 lutego i potrwają one do 26 lutego. I Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży odbyły się w 2012 roku w Innsbruck.

Klaudia Kołodziej swoje pierwsze kroki na nartach stawiała w LKS „Witów” Mszana Górna. Jest uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Może pochwalić się wieloma sukcesami w kategorii juniorów. 

W biegach seniorskich wspólnie z Martą Janią wywalczyła brązowy medal w Mistrzostwach Polski w sprincie drużynowym, które zostały rozegrane w marcu 2015 roku na Kubalonce. W sierpniu trafiła do kadry polski „B”. Teraz jakie okazuje czas na kolejne wyzwania.

 Źródło: pzn.pl

Zobacz również