Strażacy z rodzinami u Czarnej Madonny

Strażacy z rodzinami u Czarnej Madonny

Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Mszany Dolnej i Piekiełka pod dyrekcją Piotra Rataja po raz dziewiętnasty zagrała na Jasnej Górze. Kolędy i pastorałki w wykonaniu orkiestry zabrzmiały w Uroczystość Objawienia Pańskiego, w środę – 6 stycznia.

Do jasnogórskiego sanktuarium wraz z muzykami tradycyjnie przybyły rodziny i bliscy – dotarło dziewieć autokarów i kilkanaście samochodów prywatnych z pielgrzymami, w sumie ponad 500 osób.

W modlitwie uczestniczyli także burmistrz Mszany Dolnej Józef Kowalczyk; ks. Jerzy Raźny, proboszcz parafii św. Michała Archanioła oraz ks. Tadeusz Mrowiec, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego. Orkiestra w takiej ilości na Jasnej Górze zawsze wywołuje poruszenie i duże zainteresowanie. Tak jak zagórzańskie kolędy, które spotykane są w tylko naszym regionie a wyśpiewane w Częstochowie nabierają niespotykanej mocy.

O godz. 11.00 w bazylice wierni wspólnie uczestniczyli we mszy św. pod przewodnictwem ks. inf. Franciszka Kołacza z Mszany Dolnej. Słowa powitania skierował o. Marcin Ciechanowski, paulin: „Mamy dzisiaj gości niecodziennych, a w zasadzie corocznych, bo co roku o tej porze przyjeżdżają do nas bracia i siostry ze swoimi pasterzami z Mszany Dolnej i Piekiełka”. Po Eucharystii pielgrzymi przeszli kolędując przed bazylikę i do szopki jasnogórskiej.

Źródło:UM Mszana Dolna

Zobacz również