Szczawa. Okradali domy, ale są w rękach policji

Szczawa. Okradali domy, ale są w rękach policji

Wczoraj ok 6.00 rano (czwartek 14 stycznia) dyż. Komendy Powiatowej Policji w Limanowej otrzymał telefoniczne zgłoszenie o włamaniu do jednego z garaży w Szczawie – gm. Kamienica. Sprawcy po wyłamaniu drzwi skradli quada, motor typu Cross, kanister z ropą, piłę spalinową i odzież.

Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie i podczas patrolu pobliskiego rejonu ujawnili porzucony telewizor wraz z plecakiem – jak oświadczyła zgłaszająca te przedmioty nie należały do niej.

– Sprawcy mieli „pecha”, bo w noc włamania sypał śnieg, a ślady od garażu prowadziły w kierunku szlaku na Gorce – mówi Stanisłąw Piegza, rzecznik KPP w Limanowej.

– Tymi śladami podążał chwilę syn pokrzywdzonej, ujawniając porzuconego quada. W te poszukiwania włączyli się policjanci. Zaczęli oni kluczyć po lesie odnajdując ukryty w zaroślach motocykl. W poszukiwania zaangażowano również policyjnego psa tropiącego, który kolejno wskazał miejsca ukrycia dwóch pił spalinowych oraz kanistra z paliwem. Doprowadził on policjantów do jednego z domów, w których przebywała trójka mężczyzn w wieku 44, 42 i 29 lat – dodaje S. Piegza.

Wszyscy oni trafili do aresztu. Jak się okazało mężczyźni okradli także inny dom z którego zabrali telewizor, piłę spalinową – to wszystko porzucali w trakcie ucieczki.

Skradzione przedmioty powróciły do właścicieli. Sprawę prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.  

Zobacz również