Tymbarski Ton z kolędą w Częstochowie

Tymbarski Ton z kolędą w Częstochowie

Po raz trzeci członkowie orkiestry "Tymbarski Ton" z Tymbarku kolędowali w Bazylice Matki Bożej w Częstochowie. Kilkadziesiąt utworów zagranych przez orkiestrą spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem wiernych.

– 3 stycznia 2016 roku był dla strażackiej orkiestry Tymbarski Ton szczególnym dniem ‒ po raz trzeci gościliśmy w Parafii Matki Bożej Częstochowskiej, gdzie posługę pełni siostra Krystyna Majko – mówi Ryszard Gawron, kierownik orkiestry.

Uczestnicząc w dwóch Mszach Świętych, po których orkiestra dała koncert kolęd i pastorałek, udaliśmy się na Jasną Górę. Po przyjeździe na miejsce zwiedziliśmy skarbiec, bibliotekę oraz poznaliśmy historię Jasnej Góry. Bardzo miłym akcentem był wpis do księgi pamiątkowej Pana Wójta Pawła Ptaszka.

O godzinie 16:30 orkeistra rozpoczęła kolędowanie w wypełnionej wiernymi po brzegi Bazylice. Wierni gromkimi brawami dziękowali za każdy utwór. O godzinie 17:00 rozpoczęła się Msza Święta w intencji członków orkiestry i ich rodzin oraz przyjaciół, sponsorów i przybyłych pielgrzymów, której przewodniczył Ojciec Ignacy Rękawek. Po zakończonym nabożeństwie znastąpiła dalsza część koncertu. Po nim członkowie orkiestry odbyli krótką modlitwę przed Cudowny Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej.

– W imieniu własnym i członków orkiestry pragnę serdecznie podziękować siostrze Krystynie, która przyczyniła się do zrealizowania tego historycznego dla orkiestry wydarzenia. Dziękuje księdzu proboszczowi Ryszardowi Umańskiemu, Ojcu Janowi Pach, Ojcu Cyrylowi oraz organistce Siostrze Cecylii i Ojcom Paulinom, którzy zaangażowali się w przygotowanie koncertu. Na koniec pragnę podziękować dyrygentowi ‒ Andrzejowi Głowie, koleżankom, kolegom i wszystkim tym, którzy pomogli w organizacji pielgrzymki . Dziękujemy również Panu Wójtowi, który dołączył do naszej pielgrzymki wraz z rodzicami – kończy Ryszard Gawron

Zobacz również