Uczniowie pamiętali o swoich babciach i dziadkach

Uczniowie pamiętali o swoich babciach i dziadkach

Były tradycyjne jasełka, wesołe piosenki, tańce, wiersze samodzielnie napisane i wyrecytowane, scenki kabaretowe, grupa kolędnicza z turoniem, a w końcu koncert zespołu regionalnego Mali Łostowianie i wspólne śpiewanie. Tak w Zespole Szkoły i Przedszkola w Łostówce świętowano w minioną sobotę zbliżające się Dni Babci i Dziadka.

To uroczystość, w której biorą wszystkie dzieci przedszkolne i uczniowie, przygotowani przez wychowawców. W tym roku jasełka wystawiła kl. II.  Grupa trzy- i czterolatków zaskoczyła gości, udowadniając, że nawet kawałek folii może wzbogacić taniec. Poza tym były piosenki i wierszyki w wykonaniu pięciolatków oraz pierwszo- i trzecioklasistów. Czwartoklasiści zaprezentowali próbkę swoich umiejętności poetyckich, a dwie najstarsze klasy starały się rozbawić widzów skeczami. Nie mogło zabraknąć grupy kolędniczej, dla której był to debiutancki występ.

Choroby uniemożliwiły jej udział w tegorocznym przeglądzie w Olszówce. Kolędowanie kontynuowali Mali Łostowianie. Zagrali najbardziej znane kolędy i pastorałki.

Występy dzieci oglądało ponad 200 gości, w tym przedstawiciele współorganizatora, czyli Rady Rodziców. Po programie artystycznym życzenia wszystkim babciom i dziadkom złożyli dyrektor Janina Flig oraz wójt gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba. W uroczystości wzięli również udział radni Dorota Mucha i Jan Chorągwicki. 

Tekst: Monika Antosz-Grodzicka

Fot.: Aneta Miąsik

Zobacz również