Uczniowie przyszli z dobrym słowem i kolędą do szkolnego kolegi

Uczniowie przyszli z dobrym słowem i kolędą do szkolnego kolegi

Okres Bożego Narodzenia to szczególny czas dzielenia się z bliźnimi radością i miłością, którą przynosi Boża Dziecina. Pamiętając o tym, uczniowie Zespołu Szkoły i Przedszkola w Łostówce przyszli z kolędową wizytą do niepełnosprawnego kolegi z Mszany Dolnej.

Uczestnicząc w projekcie „Mali wolontariusze z Łostówki”, wychowankowie szkoły uczą się dostrzegać potrzeby innych oraz poszukują pomysłów na niesienie pomocy.  W grudniu ub. roku przeprowadzono drugi etap projektu. Jego głównym celem było kształtowanie umiejętności wspólnej pracy na rzecz innych.

Dzieci uczyły się działać w grupie i wspólnie z kolegami z klasy przygotowały świąteczne upominki dla swojego kolegi Michałka, dla którego od lat w ich szkole prowadzi się zbiórkę plastikowych zakrętek. Wśród prezentów znalazły się szopka, ozdoby choinkowe, książka z bajkami, kartki z życzeniami i słodycze, którymi dzieci postanowiły podzielić się z Michałkiem.

Tuż przed świętami delegacja uczniów z każdej klasy odwiedziła kolegę w jego domu. Dzieci śpiewały kolędy oraz opowiadały o sobie i swojej szkole. Zapewniły także, że z radością odwiedzą Michałka kolejny raz oraz zaprosiły go na szkolny bal karnawałowy.

Źródło: UG Mszana Dolna

Zobacz również