V etap Tour de Ski: Wywrotka Justyny Kowalczyk w biegu na 10 km "klasykiem"

W Oberstdorfie rozegrano 5 etap kobiecego Tour de Ski – 10 km techniką klasyczną ze startu wspólnego. Bieg zdominowały już niemal tradycyjnie Norweżki, a zwyciężczynią została Therese Johaug. Justyna Kowalczyk ukończyła bieg na 17 pozycji.

Rafał Kubowicz. Nasza reprezentantka rozpoczęła bieg spokojnie, nie wyprzedzała nerwowo kolejnych zawodniczek. Spadła w pewnym momencie na 28 pozycję. W miarę dystansu, zaczęła powolutku piąć się w górę. Po około 6 kilometrach była już w pierwszej dziesiątce. Wydawało się że taktyka zadziałała i mieszkanka Kasiny Wielkiej, spokojnie finiszować będzie w czołówce.

Niestety 1,5 km przed metą, na zjeździe, Justyna wywróciła się pociągając za sobą kilka zawodniczek. Strata szybko urosła i marzenia o „dziesiątce” prysły niczym mydlana bańka. Zawodniczka ambitnie walczyła, ale starczyło to tylko na siedemnaste miejsce.

Jutro dzień przerwy. Kolejny etap w piątek 8 stycznia we włoskim Dobbiaco. Rozegrany zostanie bieg na 5 km techniką dowolną (początek zawodów godz.13:30).

10 km stylem klasycznym – Oberstdorf (5 etap Tour de Ski)