Wioletta Orczykowska w sztafecie Kadry Narodowej na Mistrzostwach Europy

Wioletta Orczykowska w sztafecie Kadry Narodowej na Mistrzostwach Europy

Wioletta Orczykowska – mieszkanka Gminy Limanowa w ostatnim czasie została Mistrzynią Polski Seniorów, które odbywały się w Lublinie. Tym samym znalazła się w sztafecie Kadry Narodowej na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Londynie. Orczykowska niegdyś wychowanka „Limanowa – swim”, obecnie reprezentuje klub Jordan Kraków.

W najszybszym finale 200 m stylem dowolnym kobiet w historii mistrzostw Polski, w którym po raz pierwszy aż sześć zawodniczek złamało barierę dwóch minut, a cztery z nich popłynęły poniżej minuty i pięćdziesięciu dziewięciu sekund, wyłoniona została sztafeta kraulistek, która będzie reprezentować nasz kraj na mistrzostwach Europy i powalczy o olimpijską nominację!

Rewelacją popołudniowego wyścigu została Wioletta Orczykowska. Reprezentantka Jordana Kraków najmocniej rozpoczęła rywalizację, szybko obejmując zdecydowane prowadzenie. W drugiej części dystansu walczyła już tylko o to, by nie dać się wyprzedzić rywalkom i dopięła swego. Do mety dopłynęła jako pierwsza, z wynikiem 1:58.29 – gorszym o zaledwie pięć setnych sekundy od indywidualnego minimum na mistrzostwa Europy w Londynie! 

Taktyka podopiecznej Roberta Brusa okazała się strzałem w „dziesiątkę”. Pomogła też pozostałym zawodniczkom z łatwością spełnić sztafetowe kryterium Polskiego Związku Pływackiego. By liczyć na miejsce w kadrze, trzeba było dziś popłynąć poniżej minuty i pięćdziesięciu dziewięciu sekund. Ta sztuka udała się jeszcze najszybszej w eliminacjach Monice Czerniak (1:58.81), Dianie Sokołowskiej (1:58.67) oraz Pauli Żukowskiej (1:58.86). Tuż za nimi finiszowały Kamila Kunka (1:59.35) i Milena Karpisz (1:59.66). 

Najlepsze zawodniczki na 200 m stylem dowolnym:
1:58.29   Wioletta Orczykowska
1:58.51   Monika Czerniak
1:58.67   Diana Sokołowska
1:58.86   Paula Żukowska.

Źródło:UG Limanowa

Zobacz również