Grzegorz Szynalik nowym prezesem klubu KS Turbacz

Grzegorz Szynalik nowym prezesem klubu KS Turbacz

Grzegorz Szynalik został wybrany nowym prezesem klubu sportowego KS Turbacz Mszana Dolna. Zastąpił on na tym stanowisku Jana Stożka, który nie ubiegał się o reelekcję. Zrezygnował z tej funkcji ze względów osobistych.

Walne zebranie klubu sportowego KS Turbacz odbyło się w miniony poniedziałek. Grzegorz Szynalik był jedynym kandydatem, który startował w wyborach. Wraz z wyborem nowego prezesa został wybrany zarząd klubu.

– Moje nazwisko zostało zgłoszone z sali, więc się zgodziłem – mówi nowy prezes Turbacza. – Wiem, że nie będzie to łatwy kawałek chleba, ale z tym klubem jestem związany od ponad 20 lat, więc szkoda byłoby, żeby to wszystko zaprzepaścić – dodaje.

Na pewno funkcja prezesa każdego klubu piłkarskiego, którego swoje funkcjonowanie w głównej mierze jest oparte na finansowaniu z kasy miejskiego samorządu nie jest łatwe. Na co dzień przekonują się o tym kluby z naszego regionu, które aby egzystować muszą wiązać przysłowiowy „koniec z końcem”. Poza tym jest praca charytatywna i społeczna, za którą nie otrzymuje się pieniędzy. Tak również jest w przypadku mszańskiego Turbacza, klubu z ponad 60-letnią historią.

– Podjąłem się na pewno niełatwego zadania. Koledzy jednak obiecali pomóc. Daję sobie czas na sprawdzenie się w tej dla mnie nowej roli. Na pewno będę chciał położyć większy niż do tej pory nacisk na pracę z dziećmi. Chciałbym aby drużyna seniorska prezentował stabilny poziom, który pozwoli jej odnosić wymierne wyniki (obecnie drużyna z 3 pkt zajmuje 16 miejsce w „okręgówce” przyp.red.). Trzeba mierzyć siły na zamiary. Chciałbym również aby w działalność klubu zaangażowało się więcej osób i środowisk lokalnych – dodaje Grzegorz Szynalik.

Marzeniem nowego prezesa jest również poprawa wyglądu i estetyki mszańskiego obiektu. Przypomnijmy, że stadion Turbacza jest jedynym w powiecie limanowskim obiektem sportowym na którym rozgrywane są zawody lekkoatletyczne szkół podstawowych i gimnazjów. Od 14 lat odbywa się na nim też Olimpiada Notarialna, na która zjeżdżają notariusze z całej Europy.

Wydaje się, że najwyższy czas aby samorządowcy powiatu limanowskiego pomyśleli o gruntownej modernizacji tego obiektu, który służy nie tylko mszańskiemu klubowi, ale także młodzieży z naszego regionu.

Grzegorz Szynalik ma 34 lata. Od ponad 20 lat jest związany z klubem sportowym KS Turbacz i jako jedyny z tak długim stażem ciągle obecny w klubie. Jest zawodnikiem drużyny seniorskiej. Trenuje młodzików i trampkarzy. Jest nauczycielem w Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Mszanie Dolnej, a także animatorem na miejskim Orliku.

Zobacz również