Justyna Kowalczyk bez kwalifikacji w sprincie

W Sztokholmie rozegrano kolejne zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich. Wokół Pałacu Królewskiego rywalizowali specjaliści sprintów. W ciężkich warunkach, na roztapiającym się w oczach sztucznym śniegu zwyciężyła Norweżka Maiken Caspersen Falla. Justyna Kowalczyk sklasyfikowana została na 34 miejscu.

Mieszkanka Kasiny Wielkiej odpadła w eliminacjach, tracąc szanse na awans, poprzez złe pokonywanie zakrętów. Ostatecznie do czołowej „trzydziestki” zabrakło 0,54 s. Kwalifikacje wygrała późniejsza zwyciężczyni Maiken Caspersen Falla – która dystans 1200 metrów przebiegła 7,5 sekundy szybciej od Justyny.

Następne zawody z udziałem naszej zawodniczki, odbędą się w sobotę 13 lutego w szwedzkim Falun . Rozgrywany zostanie bieg na 5 km techniką klasyczną. Początek godz. 11:30