Limanowa. Burmistrz z pomocą komornika wyrzuci Romów?

Limanowa. Burmistrz z pomocą komornika wyrzuci Romów?

Jeśli nie wyprowadzą się w przyszłym tygodniu, to burmistrz wyrzuci ich siłą z pomocą komornika. Romowie mówią, że zmuszono ich do pisemnej zgody na przeniesienie się z Limanowej do Czchowa. O sprawie pisze Gazeta Krakowska.

Trzy romskie rodziny mają tydzień na opuszczenie Limanowej. Jeśli tego nie zrobią, do zajmowanego przez nich domu przy ul. Wąskiej wkroczy komornik. Zostaną wysiedleni.

– Sąd nadał klauzulę wykonalności aktowi notarialnemu. To oznacza, że możemy skierować sprawę do egzekucji – mówi nam Wacław Zoń, zastępca burmistrza Limanowej. – Nie wiem, co zrobi komornik, na pewno będzie zmierzał do szybkiego wyprowadzenia tych rodzin – stwierdza Zoń. Romowie z Limanowej notarialnie zobowiązali się przeprowadzić z budynku przeznaczonego do rozbiórki do domu kupionego przez gminę na cele socjalne w odległym o 40 kilometrów Czchowie. Dokumenty podpisali pod koniec ubiegłego roku. – Zostaliśmy do tego zmuszeni – twierdzi teraz Rafał Murkowski. – Gmina groziła nam, że odetnie wodę i prąd. Straszyli, że wjedzie koparka i zrówna dom z ziemią. Podpisaliśmy zgodę pod naciskiem, ale nigdy nie chcieliśmy opuszczać Limanowej! – twierdzi. Skarga Romów wpłynęła właśnie do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu. 

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/nowy-sacz/a/limanowa-burmistrz-z-pomoca-komornika-wyrzuci-romow,9376107/

Zobacz również