Limanowa. Synowie służyli w wojsku, rodzice dostali medale

Limanowa. Synowie służyli w wojsku, rodzice dostali medale

Wczoraj podczas sesji Rady Powiatu Limanowskiego wręczono medale "Za zasługi dla obronności kraju" rodzicom, których synowie służyli w armii. Odznaczenia wręczali płk Andrzej Szymański, szef nowosądeckiego WKU i Jan Puchała, Starosta Limanowski.

Medal za zasługi dla obronności kraju dostają nie tylko ci, którzy swoją pracą przyczyniają się do rozwoju i umocnienia obronności Polski. Takie odnaczenia mogą otrzymać również rodzice, którzy swoje pociechy posłali do wojska.

Warunkiem jest wychowanie przez nich co najmniej trzech synów na wzorowych i ofiarnych wojskowych. W Limanowej uhonorowano takich właśnie rodziców.

Złotym medalem uhonorowani zostali: Aleksander i Stanisława Trojanowscy ze Słopnic. Srebrnym medalem odznaczono: Stanisława i Władysławę Podgórnych z Kamienicy, Jana Foszczyńskiego z JanowicJana i Weronikę Szewczyków z Pisarzowej, Bolesława i Emilię Repelewiczów z Janowic, Mieczysława i Marię Ziemiańskich z Pogorzan oraz Kazimierza i Bronisławę Kutajów z Krasnych Lasocic.

Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej takie osoby otrzymują bowiem Srebrne Medale „Za zasługi dla obronności kraju”. Przyznawane są na wniosek szefów Wojskowych Komend Uzupełnień, a wręcza się je zazwyczaj w trakcie uroczystych sesji rad miast i gmin.

Źródło:powiat.limanowa.pl

Zobacz również