Łukowica. Policja zatrzymała złodziei papierosów

Łukowica. Policja zatrzymała złodziei papierosów

W niedzielę 31 stycznia tego roku po godzinie 9.00 rano do jednego ze sklepów w Łukowicy wszedł młody mężczyzna, który zabrał kilka kartonów z papierosami. Policji udało się złapać sprawców tej kradzieży.

– Kradzieży tej usiłowała przeszkodzić pracownica ale napastnik przewrócił ją na podłogę i zbiegł ze sklepu – mówi Stanisław Piegza, rzecznik KPP w Limanowej.

Przed sklepem czekał na niego samochód którego kierujący zaraz odjechał gdy mężczyzna wsiadł. Sprzedawczyni na szczęście nic groźnego się nie stało. Wartość skradzionych papierosów oszacowano na kilkaset złotych – dodaje S. Piegza.

Limanowscy kryminalni prowadzili w tej sprawie intensywne czynności i na ich podstawie w czwartek 11 lutego, na terenie Nowego Sącza zatrzymali 25-latka, który jak się okazało dopuścił się tej kradzieży. W następnym dniu na terenie Nowego Sącza limanowscy kryminalni zatrzymali drugiego z napastników 29-latka który kierował autem.

– Wobec 25 latka Prokurator Rejonowy w Limanowej zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego połączonego z zakazem opuszczania kraju. Drugi z mężczyzn po przesłuchaniu został zwolniony. Obydwaj przyznali się do winy 0 tłumaczy rzecznik prasowy limanowskich policjantów.

Teraz mieszkańcami zajmie się sąd. W myśl kodeksu karnego za kradzież rozbójniczą może grozić kara od roku do lat 10 pozbawienia wolności. 

 

Zobacz również