Marian Dziędziel gościem Biblioteki Publicznej w Limanowej

Marian Dziędziel gościem Biblioteki Publicznej w Limanowej

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza na spotkanie autorskie z aktorem Marianem Dziędzielem. Artysta będzie gościem biblioteki w środę 17 lutego. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 17.00.

MARIAN DZIĘDZIEL. Od wielu lat gra w kinie, telewizji i teatrze. Karierę rozpoczynał w serialu Stawka większa niż życie. Później były role m.in. u Kazimierza Kutza. Jednak Marian Dziędziel nie jest wyłącznie aktorem „śląskim”. Zagrał genialne role w wielu serialach telewizyjnych oraz na deskach teatralnych. Znany jest z filmów Wojciecha Smarzowskiego (m.inWeseleDom złyDrogówka). Za rolę w Weselu został wyróżniony nagrodą za najlepszą rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Polską Nagrodą Filmową.

W 1983 został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi. W 2012 otrzymał Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. W 2013 – za wybitne zasługi dla polskiej kultury, za osiągnięcia w twórczości artystycznej i teatralnej – prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Znakomicie wciela się w postacie o skomplikowanej osobowości, a gra tak, że aż ciarki biegają po plecach. Jego głęboki głos powalana na kolana.

Chcecie się o tym przekonać, przyjdźcie na spotkanie.

Wstęp wolny.

Zobacz również