Mszana Dolna. Wkrótce uroczyste otwarcie milionowej inwestycji

Mszana Dolna. Wkrótce uroczyste otwarcie milionowej inwestycji

15 lutego o 12.00, a więc w samo południe uroczyście zostanie oddana do użytku Stacja Uzdatniania Wody – poinformował na sesji radnych, a także gości Józef Kowalczyk, Burmistrz Mszany Dolnej.

– Jest się czym pochwalić, dlatego zapraszam wszystkich radnych na to wydarzenie, również zapraszam media, bo będzie można pokazać mieszkańcom tą inwestycję nie tylko z zewnątrz, ale i od środka. Nie muszę mówić jak ważna jest inwestycja dla naszego miasta bardzo ważna – tłumaczył Józef Kowalczyk.

Uzdatniona woda już płynie w kranach mieszkańców miasta. Na poniedziałkowej sesji degustowali ja radni, a także Ci, którzy byli na niej obecni. Na uroczyste otwarcie zakończenie inwestycji zostali zaproszeni Ci, którzy w dużej mierze przyczynili się do jej realizacji. Nie wiadomo czy podczas otwarcia będzie obecny Jerzy Pilch, Wojewoda Małopolski, ze względu na bogaty kalendarz wydarzeń.

Przypomnijmy. Inwestycja ta kosztowała przeszło 7 mln 246 tys. złotych. Na jej realizację samorząd otrzymał dofinansowanie w wysokości 80% kosztów.

Dzięki nowej stacji znacznie poprawi się jakość wody, która zasila budynki w Mszanie Dolnej. Zmieni się przede wszystkim technologia – woda nie będzie już chlorowana. Proces technologiczny przewiduje należytą pracę stacji, niezależnie od jakości wody pobieranej ze studni wielkodymensyjnych, które wybudowano w zeszłym roku. Szczególny nacisk położono na podwyższone usuwanie mętności, pewny proces pozbawienia wody skażeń mikrobiologicznych i dodatkowe zabezpieczenie przed zwiększeniem stężenia azotanów.

Zobacz również