Mszańska biblioteka w rękach kosmitów

Mszańska biblioteka w rękach kosmitów

Kto tegoroczne ferie spędził w Bibliotece Miejskiej w Mszanie Dolnej, na pewno nie narzekał na nudę. Spokojne miejsca, jakimi są czytelnia, wypożyczalnie i sala wystaw, na tydzień zostały opanowane przez ponad pięćdziesięciu kosmitów.

 Taki był bowiem motyw przewodni codziennych spotkań. W ofercie znalazły się zarówno zajęcia warsztatowe, jak i wycieczki. Warsztaty gościnnie prowadziły: Magdalena Jakubiak-Karpierz z Towarzystwa Miłośników Sztuk Pięknych; Paulina Kaletka – właścicielka Studia Kosmetyki i Kreowania Wizerunku oraz Joanna Kotarba, zajmująca się na co dzień organizacją kursów i szkoleń z zakresu kroju i szycia.

Podczas warsztatów powstały m.in. prace plastyczne, wykonywane różnymi technikami, kosmiczne stroje i makijaże, torebki i maskotki, a także modele Układu Słonecznego, zbudowane z elementów parasoli, styropianowych kul i balonów. Z prawdziwymi przyrządami astronomicznymi uczestnicy zajęć mogli zetknąć się podczas wizyty w obserwatorium na górze Lubomir.

Dwadzieścia pięć osób wzięło również udział w wyjeździe na limanowskie lodowisko. Wycieczkę tę zorganizowała Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Mszana Dolna – Agnieszka Sasal. Ponadto Miejska Biblioteka zapewniła dzieciom i młodzieży codzienny poczęstunek. Cykl zajęć podsumowano wręczeniem nagród za najlepsze prace i aktywność. 

Zobacz również