Najlepszy start w sezonie. Justyna Kowalczyk 6 w Falun

W szwedzkim Falun rozegrano kolejne zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich kobiet. Bieg na 5 km stylem klasycznym, został już niemal tradycyjnie zdominowany przez Norweżki. Zwyciężyła liderka Pucharu Świata Therese Johaug przed Heidi Weng. Justyna Kowalczyk zajęła 6 miejsce.

Rafał Kubowicz

Mieszkanka Kasiny Wielkiej zanotowała najlepszy start w sezonie! Bezwzględnie zobaczyliśmy inną zawodniczkę. Być może trudna trasa z opadami śniegu była atutem Justyny? Niemniej na podbiegu narty trzymały, sama narciarka bardzo dobrze rozłożyła siły na tym krótkim dystansie. Może nie będziemy popadać w hurraoptymizm, ale właśnie na takie starty czekaliśmy. Na chwilę obecną Johaug i spółka biegają w innej lidze. Liczymy że do końca sezonu podopieczna trenera Wierietielnego, utrzyma dyspozycję z dzisiejszego dnia. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmuje 19 miejsce z dorobkiem 301 punktów.

Jutro w Falun zawodniczki rywalizować będą na 10 km stylem dowolnym. Justyna raczej odchodzi od biegania „łyżwą”, więc pewności co do jej startu nie ma żadnej. Podobnie jak dzisiaj początek zawodów godz. 11:30