Sprawca wypadku drogowego w Łętowem aresztowany

Sprawca wypadku drogowego w Łętowem aresztowany

Postanowieniem Sądu Rejonowego w Limanowej z 9 lutego 2016 roku, nietrzeźwy 19-latek, sprawca wypadku drogowego w Łętowem, został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Przypomnijmy. Do potrącenia 20-latka doszło 7 lutego. Pijany 19-letni kierowca swojego róieśnika potrącił na pasach. Miał w wydychanym powietrzu 2.2 promila alkoholu. 

Pokrzywdzony 20-latek trafił najpierw do limanowskiego szpitala. Jednak po kilku godzinach został przetransportowany do jednego ze szpitali w Krakowie. Jego stan lekarze oceniali jako ciężki. Już przeszedł operację ratującą życie. Do wypadku doszło w pobliżu remizy Ochotniczej Straży Pożarnej. Obok odbywała się wtedy impreza z okazji osiemnastych urodzin, więc na miejsce zdarzenia zbiegło się wiele osób. 

Temu, co stało się we wsi, nie może nadziwić się sołtys wsi Łętowe. Tym bardziej że według niego kierowca, jak i pokrzywdzony chłopak do chuliganów nie należeli. – Te chłopaki się znają bardzo dobrze i przyjaźnią – mówi Kazimierz Pajdo. Uważa, że to był przypadek. 

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/nowy-sacz/a/letowe-pijany-potracil-kolege-na-pasach-sprawca-trafil-do-aresztu,9383531/

Zobacz również