Weekend na drogach. Pośpiech, nieuwaga i zmęczenie kierowców przyczyną kilku kolizji

Weekend na drogach. Pośpiech, nieuwaga i zmęczenie kierowców przyczyną kilku kolizji

Pośpiech, nieuwaga i zmęczenie kierowców było przyczyną kliku kolizji do których doszło podczas mijającego weekendu na drogach naszego regionu.

Przed godziną 11.00 w sobotę w Szczyrzycu, kierująca Fordem 30-latka, włączając się z posesji na drogę główną, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu kierującemu Alfą 21-latkowi.

Doszło do czołowo-bocznego zderzenia aut. Nikt na szczęście poważniej nie ucierpiał. Obydwoje kierujący byli trzeźwi. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem. 

W sobotę przed godziną 16.00 w Kamionce Małej, kierująca VW 33-latka wyjeżdżając na skrzyżowaniu z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu Hyundaiem 33-latkowi. Doszło do zderzenia samochodów. Kierujący nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Obydwoje bili trzeźwi. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem.

W niedzielę o godz: 17:30 w Dobrej, 19-letni kierujący samochodem marki Peugeot na oznakowanym skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu w wyniku czego doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym kierującym pojazdem marki Audi. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Również wczoraj godz: 18:00 w Skrzydlnej, 23-letni kierujący pojazdem marki VW i 28-letnia kierująca pojazdem marki BMW wykonując manewr wymijania nie zachowali bezpiecznej odległości w wyniku czego doszło do zderzenia bocznego między pojazdami. Kierujący trzeźwi, zostali ukarani mandatami.

Zobacz również