Wysokie. W sztok pijani rodzice opiekowali się 3-latką

Wysokie. W sztok pijani rodzice opiekowali się 3-latką

Wczoraj (25 luty) w Wysokiem, policjanci udzielali asysty kurator rodzinnej przy Sądzie Rejonowym w Limanowej. Okazało się, że w jednym z domów, które odwiedziła pijani rodzice opiekowali się 3-letnią córką.

O tym, że mogło dojsć do takiej sytuacji kuratora sądowego powiadomiła jedna z odwiedzanych przez niego rodzin. Po zbadania na zawartość alkoholu okazało się, że rodzice są pijani.

– Policjanci zbadali stan trzeźwości 31-latków i niestety okazało się, że obydwoje  są mocno nietrzeźwi – mówi Stanisław Piegza, rzecznik KPP w Limanowej. Ojciec dziecka miał 3.3 promila alkoholu, natomiast matka – 3 promile. Na miejscu całego zajścia była obecna załoga karetki pogotowia, której lekarz zbadał dziewczynkę. Na szczęście stan zdrowia dziecka był bez uwag. Dziewczynkę przekazano pod opiekę krewnej. Z kolei pijanymi rodzicami zaopiekowali się znajomi – dodaje S. Piegza.

Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z KPP w Limanowej. Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności. 


Zobacz również