Brązowy medal Arkadiusza Sukiennika w Japonii

Brązowy medal Arkadiusza Sukiennika w Japonii

28 lutego w Tokio odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin „EURASIA CUP”. W turnieju, w konkurencji kumite brało udział łącznie 875 zawodników – przedstawicieli różnych światowych organizacji Kyokushin Karate między innymi z Australii, Chin, Estonii, Niemiec, Nowej Zelandii, Polski, Rosji, Izraela, Iranu, Ukrainy, USA, Pakistanu oraz rzecz jasna z Japonii.

W tegorocznym pucharze Polskę reprezentowało 7 zawodników, wśród których był limanowski zawodnik i trener karate sensei Arkadiusz Sukiennik (3 dan).

Limanowski zawodnik i trener karate w klubie ARS Klub Kyokushinkai działającym w ZSS nr 3 w Limanowej zaprezentował się na tokijskim tatami bardzo dobrze.

W zdominowanym przez Japończyków turnieju limanowianin wywalczył brązowy medal w kategorii kumite senior masters i jako jedyny Polak i jedyny europejczyk stanął na podium rozgrywanego w ubiegłą niedzielę w Tokio turnieju EURASIA CUP – 2016.

Arkadiusz Sukiennik po walkach eliminacyjnych był uważany za zdecydowanego faworyta i pretendenta do złotego medalu. Z uwagi jednak na stosunkowo niedawno przebytą poważną operację kolana limanowski zawodnik zdecydował nie kontynuować walki o złoty medal.

– Chciałem podziękować wszystkim osobom za pomoc i wsparcie, na które mogłem liczyć zarówno w okresie przygotowań do turnieju jak również podczas jego trwania turnieju – mówi arkadiusz Sukiennik.

– Dziękuję shihan Andrzejowi Drewniakowi (wiceprezesowi PZK), za to, że kolejny raz uwierzył we mnie i umożliwił mi udział w zawodach takiej rangi. Dziękuję sponsorom, którzy wspierają działalność naszego klubu – Burmistrzowi Miasta Limanowa Władysławowi Biedzie,  Firmie JONIEC i firmie LIMDROG. Na koniec dziękuje moim podopiecznym – bo czułem, że trzymają za mnie mocno kciuki – dodaje.

Źródło:UM Limanowa 

Zobacz również