Burmistrz Limanowej zaprasza na Dzień Kobiet do LDK

Burmistrz Limanowej zaprasza na Dzień Kobiet do LDK

Władysław Bieda, Burmistrz Limanowej zaprasza na wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się 5 marca o godz. 17:00 (sobota) w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury. W sobotnie popołudnie Kwartet Grupy MoCarta złoży muzyczne życzenia wszystkim Paniom z okazji ich święta

Gropa MoCarta zaprezentuje nowy program – „Ale CZAD!. Muzycy zagrają i opowiedzą między innymi o Chinach, Francji, Kostaryce i egzotycznej Republice Czeskiej. Panowie z Grupy MoCarta zaprezentują największe przeboje muzyki nie tylko klasycznej, inteligentny żart i mnóstwo energii z całego świata, którą zaczerpnęli dzięki licznym podróżom zagranicznym i występom w wielu zakątkach świata.

Grupa MoCarta to kwartet smyczkowy o ambicjach kabaretu muzycznego. Zespół tworzy czterech absolwentów Akademii Muzycznej w Warszawie i Łodzi. Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Bolek Błaszczyk. Wspólną działalność w nieco innym składzie muzycy rozpoczęli w 1995. Wtedy to z Grupą MoCarta występował tragicznie zmarły w 2000 roku wiolonczelista Artur Renion. Początkowo współpracowali z telewizją Canal + prezentując krótkie 2 – 3 minutowe żarty muzyczne. Zespół po raz pierwszy wystąpił przed publicznością na XIII Przeglądzie Kabaretów „PaKa 97”. W maju tego samego roku odbyła się premiera pierwszego programu pt. „Mozart wiecznie żywy”. Od tej pory Grupa prowadzi aktywną działalność koncertową. W lipcu i wrześniu 1997 dokonała rejestracji utworów zawartych w programie „Mozart wiecznie żywy” dla Programu III Polskiego Radia, a w lutym 1998 nakładem wydawnictwa Selles ukazała się pierwsza płyta zespołu.

Zobacz również