Dni otwarte "Leśnej". Relacja

Dni otwarte "Leśnej". Relacja

14 marca koncertem Pawła Gołeckiego i jego zespołu rozpoczęły się "Dni otwarte" ZS nr 1 w Mszanie Dolnej, popularnie zwanej "Leśną".

Następnego dnia  na licznie przybyłych gimnazjalistów czekało także  mnóstwo atrakcji przygotowanych przez  nauczycieli i uczniów. Dyrekcja szkoły  przedstawiła ofertę edukacyjną na  rok szkolny 2016/2017 a  następnie zgromadzeni goście obejrzeli  prezentację  multimedialną z życia szkoły. Na galę przybyli także absolwenci naszej szkoły, którzy opowiedzieli  o swoich wspomnieniach z nauki w liceum i o pracy zawodowej.

Specjalnie na dzień otwarty  uczniowie  przygotowali także pokaz mody uczniowskiej tej niewłaściwej i tej wzorowej spotykanej w szkole. Prezentowane typy uczniów jakie można na co dzień zobaczyć  w szkole przy specjalnie dobranym podkładzie muzycznym wzbudziły  owacje i ożywiły  atmosferę.

Gimnazjaliści zaproszeni zostali na zwiedzanie  przygotowanych  na sali gimnastycznej stoisk  informujących o sukcesach i zaangażowaniu  uczniów, o zdobywanych przez nich zawodach.

Następnie gimnazjaliści uczestniczyli w przygotowanych przez nauczycieli zajęciach podczas których można było sprawdzić swoje umiejętności w zakresie  biologii, chemii, fizyki, geografii, języków obcych i matematyki. Podczas ww. zajęć nauczyciele zorganizowali liczne konkursy, quizy  prowadzili zajęcia z użyciem tablicy interaktywnej,  pokazywano  doświadczenia.

Na zakończenie wszystkie gimnazja uczestniczące w dniu otwartym otrzymały  pamiątkowe dyplomy i zdjęcia a poszczególni uczniowie zostali nagrodzeni za udział w konkursach i zajęciach.

Społeczność Zespołu Szkół nr 1 dziękuje  serdecznie wszystkim miłym  gościom za przybycie i  życzy  powodzenia na egzaminach gimnazjalnych i w procesie rekrutacyjnym.

Materiały prasowe szkoły.

Zobacz również