I etap „Ski Tour Canada” Justyny Kowalczyk

I etap „Ski Tour Canada” Justyny Kowalczyk

W kanadyjskim Gatineau odbył się pierwszy etap „Ski Tour Canada”, imprezy narciarskiej wzorującej się na europejskim odpowiedniku „Tour de Ski”. Pierwsza konkurencja, sprint stylem dowolnym zakończyła się sukcesem Maiken Caspersen Falla z Norwegii. Justyna Kowalczyk została sklasyfikowana na 51 miejscu.

    Gatineau to ćwierćmilionowe miasto, położone w prowincji Quebec. W bezpośrednim sąsiedztwie graniczy z kanadyjską stolicą Ottawą. Pucharowa rywalizacja w biegach narciarskich odbywała się tam po raz pierwszy.

   Narciarka z Kasiny Wielkiej odpadła w eliminacjach, zajmując 51 miejsce ze stratą 19,08 do zwyciężczyni Szwedki Hanny Falk. Nie od dzisiaj wiadomo, że Justyna odpuszcza biegi „łyżwą”. Warunkiem udziału w kanadyjskim tourze, jest startowanie i ukończenie każdego z ośmiu etapów. Dlatego trzeba się nastawić na kilka gorszych wyników, szczególnie w biegach techniką dowolną.  

   Dzisiaj o godz. 18:00 w Montrealu odbędzie się bieg na 13 km techniką klasyczną. Mamy nadzieję że Justyna będzie jedną z czołowych postaci w tym biegu. Transmisja w Eurosporcie 1 od godz. 17:50.

     Gatineau  – sprint techniką dowolną (wyniki):

  1. Maiken Caspersen Falla (Norwegia)   3:34,00
  2. Stina Nilsson (Szwecja)   str.  0,73 s.
  3. Jessica Diggins (USA)  str.  0,87 s.

…51. Justyna Kowalczyk (Polska).

Tekst: Rafał Kubowicz 

Zobacz również